Tıkanıklık açma

Robot cihaz ile tıkanıklık açma işlemi yapılmaktadır. Tıkanan yer kamera ile görüntülenir. Yer işaretlemesi yapılır. Rothenberger marka tıkanıklık açma makinesi ile tıkanan nokta açılmaktadır

Giderler neden tıkanır ?

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere top gibi cisimler gidere kaçmışsa kırmak gerekir. Giderler günlük kullanımda temizlik sonrası kirlenen suyun atılmasını sağlayan boru tesisatı sistemidir. Pis su atımı iki türlü olup ayrı şekilde işlemektedir. Mutfak giderleri ayrı şekilde döşenen pimaş hattı ile rögara ulaştırılır. Tuvalet ve lavabo giderleri de ayrı döşenen pimaş tesisatı ile aynı rögara veya başka bir rögara ulaştırılır. Tuvalet hatlarında meydana gelen tıkanmalar bebek bezleri kalın parça temizlik bezleri ve çocuk oyuncakları nedeniyle tıkanmaktadır. Ancak uzun süredir tıkalı olup tamamen tıkanmayan hatlarda meyil problemi nedeniyle su beklemekte ve bu suyun üzerine gelen parçalar zamanla birikerek tıkanıklığa neden olmaktadır.

Mutfak hatlarında ise tıkanıklık tam bir baş belası olmaktadır. Mutfakta durulanan bulaşıklar, makinenin giderlere gönderdiği atıklar. Yemek yağ atıkları mutfak lavabo tıkanmasında baş rolü oynamaktadır. Mutfak gideri tıkanmaları uzun soluklu olup, arada bir akma eğilimindedir. İnsanlar arada br toz kimyasal açıcı ile giderleri temizlemek isteseler de kısmi açma ile bir süre açılan tesisat bir zaman sonra tekrar tıkanma eğilimi gösterir.

Tıkanan giderler hangi yöntemle görüntülenir?

gider tesisatınızda bir tıkanma olduğunda ilk önce bu işten anlayan biri var mı? diye aklınıza birileri gelir. Sonuca ulaşırsanız işleme başlamış olursunuz. Aklınızda bu sorunu çözecek yakın birisi gelmediyse Tesisatçınıza danışırsınız. Ustan lavabom tıkandı bir bakabilir misin? Gelen tesisatçı elinde bir kamera ve görüntüleme sistemi olmadığı için durumu anlamaya çalışacak ve durumu aktif olarak tecrübe etmek isteyip tıkanmanın ve geri basmanın nasıl gerçekleştiğini görmek için suyu kullanacak duruma vakıf olacaktır. Devamında sizlere ne yapmanız gerektiğini anlatacaktır. Tesisatçıdan bir sonuç alamaz iseniz internetten arama yöntemini kullanabilirsiniz. İnternetten tıkanıklık açma firmalarınız aradınız ve bilgi almak istiyorsunuz. Önce sorunu doğru bir şekilde tarif etmelisiniz. sonra servis çağırmalısınız zira bu hem sizin işinizi hızlandırır hem de masraftan tasarruf etmenizi sağlar.

makine gideri pimaşın içerisine kaçmış

Profesyonel tıkanıklık açma servisleri, Kamera ile tıkanan veya geri basan pimaşları görüntüleyecek ve tıkanmanın neden kaynaklandığını ve kaç metre ileride olduğunu görecektir. Gereken malzeme ve robotu seçip tıkanıklık açma işlemine başlayacaktır.

Peki en iyi yöntem robot makine kullanmak mı?

Profesyonel tıkanıklık açma servisleri makine kullanmanın en iyi ve en uzun soluklu tıkanma önleyici yöntem olduğunu belirtmekteler. Kimyasallar ile açılmaya çalışılan mutfak giderleri ve tuvalet giderleri kısmı açılma ile az da olsa açılmaktadır. Elinizde bir ridgit microdrain gider kamerası olmadığından tıkanan pimaşın ne kadar açıldığını göremeyeceğiniz için kimyasal ile tıkanıklığın açıldığını düşüneceksiniz. Peki tam açılmadığı nasıl anlaşılır? Tıkanıklık ara ara yeniden oluşuyorsa kimyasal ile açılan tıkanıklık tam olarak açılmamış demektir.

Tıkanma benim hattımda mı? Yoksa binanın hattı mı?

Tıkanma oluşan hatlarda bu ayrımı yapabilmek gerçekten önemlidir. Kendi dairenizin hattı tıkalı olduğu için mi? Su geri geliyor yoksa binanın ana gideri tıkandığı için mi? Herkesin kullandığı su size geri geliyor. Öncelikle kaçıncı katta oturduğunuz önemli giriş kat veya yüksek giriş yada altı dükkan üstünde siz varsanız binanın ana hattının tıkanma ihtimali çok yüksek. Öncelikle şunu anlamalısınız. Siz kullansanız da kullanmasanız da su geri basıyor mu? Cevap evetse ana hat tıkanmış demektir. Yok sadece siz kullanınca su geri geliyorsa daire içerisinde sizin hattınızda bir tıkanma olmuş demektir.

Ana hat veya daire içi tıkanıklık olması neyi değiştirir?

Ana hatta bir tıkanıklık varsa bu sitelerde yada apartmanlarda yönetimi ilgilendiren bir durumdur. Bu sebeple onların bilgisi ve onayı dahilinde yapılmalıdır. Aksi takdirde işlem yapıldığında kimse sorumluluğu üstlenmemektedir. Masrafları karşılama konusunda ayrılığa düşme nedeni olmaktadır. Binalarda döşenen pimaşlar şaft dediğimiz bir sistemle döşenir ve buna halk dilinde ana hat denir. Daire içerisine girene kadar ortak alanda kalan her tesisat ortak kabul edilmekte ve yönetim tarafından masrafları karşılanmaktadır. Sebebin ne olduğu konuşulmadan yönetim işi devralmalı ve sonuca gitmelidir. Ortak alandan daire içine giren tesisatlar da ise sorumluluk daire sahibine veya sakinine aittir. Bu ayrım ödemeyi kimin yapacağını kararlaştırır. Öncelikle bunu belirlemeli ve bu şekilde yol alınmalıdır.

Call Now Button... Arayın servis gelsin