Tıkanıklık açma

Robot cihaz ile tıkanıklık açma işlemi yapılmaktadır. Tıkanan yer kamera ile görüntülenir. Yer işaretlemesi yapılır. Rothenberger marka tıkanıklık açma makinesi ile tıkanan nokta açılmaktadır

Giderler neden tıkanır ?

Giderler günlük kullanımda temizliksonrası kirlenen suyun atılmasını sağlayan boru tesisatı sistemidir. Pis su atımı iki türlü olup ayrı şekilde işlemektedir. Mutfak giderleri ayrı şekilde döşenen pimaş hattı ile rogara ulaştırılır. Tuvalet ve lavabo giderleride ayrı döşenen pimaş tesisatı ile aynı rogara veya başka bir rögara ulaştırılır. Tuvalet hatlarında meydana gelen tıkanmalar bebek bezleri kalın parça temizlik bexleri ve cocuk oyuncakları nedeniyle tıkanmaktadır. Ancak uzun süredir tıkalı olup tamamen tıkanmayan hatlarda meyil problemi nedeniyle su beklemekte ve bu suyun uzerine gelen parçalar zamanla birikerek tıkanıklığa neden olmaktadır.

Mutfak hatlarında ise tıkanıklık tam bir başbelası olmaktadır. Mutfakta durulanan bulaşıklar, makinenin giderlere gönderdiği atıklar. Yemek yağ atıkları mutfak lavabo tıkanmasında baş rolü oynamaktadır. Mutfak gideri tıkanmaları uzun soluklu olup, arada bir akma eğilimindedir. İnsanlar arada br toz kimyasal açıcı ile giderleri temizlemek isteselerde kısmi açma ile bir süre açılan tesisat bir zama sonra tekrar tıkanma eğilimi gösterir.

Tıkanan giderler hangi yöntemle görünülenir?

gider tesisatınızda bir tıkanma olduğunda ilk önce bu işten anlayan biri varmı diye aklınıza birileri gelir. Sonuca ulaşırsanız işleme başlamış olursunuz. Aklınızda bu sorunu çözecek yakın birisi gelmediyse Tesisatçınıza danışırsınız. Ustan lavabom tıknadı bir bakabilirisin? Gelen tesisatçı elinde bir kamera ve görüntüleme sistemi olmadığı için durumu anlamaya çalışacak ve durumu aktif olarak tecrube etmek isteyip tıkanmanın ve geri basmann nasıl gerçekleştiğini görmek için suyu kullanacak duruma vakıf olacaktır. Devamında sizlere ne yapmanız gerektiğini anlatacaktır. Tesisatçıdan bir sonuç alamaz iseniz internetten arama yöntemini kullanabilirsiniz. İnternetten tıkanıklık açma firmalarınız aradınız ve bilgi almak istiyorsunuz. Önce sorunu doğru bir şekilde tarif etmelisiniz. sonra servis çağırmalısınız zira bu hem sizin işinizi hızlandırır hemde masraftan tasarruf etmenizi sağlar.

Profesyonel tıkanıklık açma servisleri, Kamera ile tıkanan veya geri basan pimaşları görüntüleyecek ve tıkanmanın neden kaynaklandığını ve kaç metre ileride olduğunu görecektir. Gereken malzeme ve robotu seçip tıkanıklık açma işlemine başlayacaktır.

Peki en iyi yöntem makine kullanmak mı?

Profesyonel tıkanıklık açma servisleri makine kullanmanın en iyi ve en uzun soluklu tıkanma önleyici yöntem olduğunu belirtmekteler. Kimyasallar ile açılmaya çalışılan mutfak giderleri ve tuvalet giderleri kısmı açılma ile az da olsa açılmaktadır. Elinizde bir ridgit microdrain gider kamerası olmadığından tıkanan pimaşın ne kadar açıldığını göremeyeceğiniz iin kimyasal ile tıkanıklığın açıldığını düşüneceksiniz. Peki tam açılmadığı nasıl anlaşılır? Tıkanıklık ara ara yeniden oluşuyorsa kimyasal ile açılan tıkanıklık tam olarak açılmamış demektir.

Call Now ButtonArayın servis gelsin