Sarıbelde sitesi su kaçağı tespiti

Sarıbelde sitesi sakini tarafından tarafımıza servis çağrısı gelmesi ile birlikte profesyonel mobil servisimiz adrese yönlendirildi. Alt kata akan yeri görüntüleyen ekiplerimiz su kaçağı olan bölgenin sardığını fark etti. Akıntı olmaması da tüm işaretleriyle su kaçağının pis sudan kaynaklı olduğunu gösteriyordu.

Daireye çıkan ekiplerimiz tesisatı ve kombinin konumunu belirledi ve test etmek üzere banyodan test pompasını bağladılar. Test edilen ilk tesisat sıcak su oluyor. su kaçaklarında boruların hangi tesisatta daha çok patladığı araştırılsa %70 oranında sıcak su tesisatı olduğu kesin görülürdü. Bu güne kadarki tecrübelerden sıcak suyun daha çok patladığı ekiplerimizce de fark edilmekte. Sıcak su tesisatı dairede test edildi ve 8 bar basınçta basınç kaybı olmadığı ibrenin sabit kaldığı gözlemlendi. Kayıt alındı. Kombiye zarar vermeden yapılan bu test kesin sonucu vermekteydi.

Ekibimiz soğuk su tesisatını kontrol etmek üzere bataryanın butonunu sağ tarafa yani soğuk su tarafına çevirdiler. Su saatindeki şiber yani kırmızı vanalar tutmadığı için kör tapa ile körlediler. Sarıbelde sitesi Su kaçağı tespiti yapılırken hazırda kurulu bulunan tesisat elemanlarının su sızdırmaması gerekir. Ekiplerinde kaçağı tespit etmeden önce musluklardan yada vanalardan kaçırma var mı? Yok mu? bunu kontrol edip hepsini kapatmaları gerekmektedir. Bu yüzden test pompası kaçak mutfakta da olsa banyoda da olsa banyodan bataryadan bağlanmaktadır.

Her yerin kaçırmadığından emin olan ekibimiz soğuk su testinde 10 bar basılan basıncın zamanla kadem kademe 4 bara kadar indiğini fark ettiler. Soğuk su muslukları bir kez daha kontrol edildi.Taharet muslukları ve bataryalar kontrol edildi. Test pompasında basıncın düşmesi ekibimizi tesisatı tespit etmeye yönlendirdi. Termal kamera ile ısıtılan sıcak su tesisatı ve soğuk su hattı tespit edildi. Soğuk su vanasından itibaren tesisat dairenin içerisine nereden giriyor bakıldı.

Rothenberger akustik dinleme cihazı ile 10 barda sabit tutulan basınç ile beraber tesisat hattı dinleme yapıldı. Termal kamerada tespit edilen noktalarda dinleme yapan ekibimiz su kaçağını kombiye giden soğuk su hattında koridorda tespit ettiler. Su kaçağı tespiti yapılan nokta kalemle işaretlendi. Müşteriye bilgi verildi. Termal kamerada çevresel etkilenmeler görüntülenerek müşteriye duvarların kabarma riski olduğu bilgisi verildi. Su kaçağı bulunana ve işaretlenen yer fotoğraflandı ve müşteri bilgisi ile birlikte sisteme işlendi. Kişisel veriler kesinlikle şirket içi sistemde tutulan bilgiler müşterinin işlemi ne zaman yaptırdığını ve tamirat resimlerini içermekte olup bir sonraki tesisat işinde indirim hakkı alması içinde tutulmakta.

Su kaçağı tespiti yapılan yer için müşterimize tamir fiyatı verildi. Tesisat tamirinin yanı sıra araçlarımızda her türlü tamirat için ekipman ve malzeme bulunmakta. Dolap söküp takma ve fayans tamirine kadar her türlü işte ekiplerimiz profesyonel hizmet sunmaktalar. Müşterimizin Tamirat işini 2 saat içerisinde çözümleyen ekiplerimiz müşterimize indirim kartı bırakarak ayrıldılar. Sizinde evinizde su kaçağı veya duvarlarınızda kabarmalar varsa bize ulaşabilirsiniz. 444 60 32 yada 0531 944 32 32 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Hızlı mobil ekibimiz hizmetinizde olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button... Arayın servis gelsin