acıbadem su kaçağı tespiti

Acıbadem su kaçağı bulma servisi

Acıbadem mahallesinde su kaçağı bulma ve noktasal tespit servisi olarak hizmet vermekteyiz. Pek çok kez servis hizmeti verdiğimiz bu bölgemizde binalar eski ve tesisatları da yenilenmemiş. Şimdilerde yeni yeni insanlar daire tesisatlarını yenilemekte, kimileri de yıkılacak olması nedeniyle evlerine çivi dahi çakmıyor. Çok nezih bir semt olan Acıbadem sık sık su kaçakları ile uğraşıyor. Haliyle insanlar maliyeti değil, hızlı tespit yaptırmayı ve işi tek seferde bir ekiple çözme yoluna gidiyor. Çünkü vakitleri yok bu gibi işlerle uğraşmaya. Kendilerine su kaçağı bulma hususunda hizmet verdiğimiz Acıbademliler, servisten memnun kaldıklarını, daha önce böyle çalışan firma görmediklerini belirtiyorlar. Acıbadem su kaçağı bulma servisi olarak Sizlerede hizmet sunmaktan memnuniyet duyarız.

Su kaçağı bulma işlemine başlangıç

Acıbadem mahallesi dost apartmanındaki su kaçağı bulma vakamızda bunlardan bir tanesi. Dost apartmanındaki daire sahibi eski bir müşterimiz. Bu dairesi ise kirada ve kiracılarının vakti bulunmamakta. Tespit işlemi hızlı bir şekilde yapılsın diye Acıbadem su kaçağı bulma ekibimizi adrese yönlendirdik. Arkadaşlarımız daireden akan suyu alt kattan incelemek için kapıcı dairesine girdiler. Alt katın banyo tavanından hızlı damlacıklar şeklinde akıntı mevcuttu. Durumu gören ekibimiz, teknik ekipmanlarını alarak akıntıya sebep olan daireye yöneldiler.

Acıbadem Su kaçağı bulma – tesisat testi

Acıbadem su kaçağı bulma işlemi için ilk olarak dairedeki tesisatları test ettiler. Sıcak su hattı test edildi. Sıcak su basıncı yerinden oynamakta ve sabitlenmemekteydi. Bunun üzerine ekibimiz ısıtma aletini görmek istediler ve ısıtıcının ani elektikli ısıtıcı olduğunu gördüler. Isıtıcının altında her hangi bir kapatma vanası olmadığı anlaşıldı. Bu sebeple test sırasında sıcak su basıncı sabitlenmiyor, soğuk sudaki basınç direk olarak sıcak su hattına aktarılıyordu. Sıcak su çıkışı körlenmek için söküldü kör tapa atıldı. Soğuk su vanası bu işlemler sırasında kapalı tutuldu. Kendilerine burada bir vana olması gerektiği aktarıldı.

Su kaçağı bulma körlemelerin yapılması

Sıcak su hattı, ısıtıcı altından körlendikten sonra su kaçağı bulma işlemi için tekrar test yapıldı ve sıcak su hattında aşırı bir basınç kaybı görüldü. Su kaçağı bulma ekibimiz su kaçağının sıcak sudan kaynaklandığını daire sahibinede göstererek bilgilendirme yaptı. Testo termal kamera ile tesisat hattı tespit edildi. Hat duşakabin altına giriyor oradan bir ‘T’ boru ile lavaboya ulaşıyordu. Su kaçağı bulma ekibimiz tesisattaki basıncın yüksek olduğunu bunun sürekli su kaçağına neden olabileceğini daire sahibine iletti. Testo termal kamera ile tespit edilen tesisat hattı üzerinde Trotec LD6000 ile frekans analizi yapıldı. Analiz sırasında yoğunluk taraması yapıldı. Su kaçağı bulma ekibimiz, su kaçağının duşakabin altında sıcak su hattında, dirsek boruda olduğunu noktasal olarak, kırmadan dökmeden tespit etmiş oldu. Yer işaretlemesi yapıldı. fotoğraflanan bölge için uygun fiyatlı tamir ücreti müşteriye sunuldu.

Su kaçağı bulma tamirat işlemleri

Tek ekiple bütün işlemleri halleden firmamız, duş için ayrı usta bulmasını istemedi. Cam kapaklı bir dıuşakabin her usta için zor bir iştir. Hızlı tespit olarak araçlarımızda her türlü ekipman bulunmakta, ve gereken tüm tamir malzemeside fayans dahil mobil araçlarımızda mevuttur.

Tamir için verilen fiyatta anlaşan ekibimiz, müşterinin uygun bir zaman planlaması yapmasını bekledi. Kiracı her zaman evde olamadığını söyledi. ekibimiz bunun üzerine, ısıtıcı altına bir vana koyarak suyun akmasını önlediler. Körlenen bağlantılar tekrar yerlerine takılarak soğuk su açıldı ve sızıntı testi yapıldı.

Su kaçağı bulma Tamirat için planlama

Müşteri bir gün sonrası için evde olacağını beyan etti ve tarihte anlaşıldı. Acıbadem su kaçağı bulma ekibimiz anlaşılan günde adrese ulaşarak tamir için gerekli ekipmanla daireye çıktılar. Duşakabin itinalı bir şekilde söküldü. Kenar silikonları temizlendi. Gider balantısı ayrıldı. Temizlenen duşakabin kenara alınarak çalışılan ortam rahatlatıldı. Su kaçağı bulma ekibimiz tarafından frekans analizi yapılarak işaretlenen fayans kırılarak su kaçağına neden olan boruya ulaşıldı. Etrafı temizlenen boru sıcak su açılarak su kaçağı görüntülendi kaydı alındı.

Acıbadem su kaçağı bulma boru tamiri

Acıbadem su kaçağı bulma servisi- boru tamiri

Dirsek boruda yarılma şeklinde gerçekleşen su kaçağı zemini komple ıslatmıştı. Boru etrafı kaynak yapılabilecek şekilde en az yer kırılarak garantili boru tamiri yapıldı. Test edildi. Bir daha su kaçağı riski olması halinde işlem yapılan noktaya bir yıl garanti verildi. Yapılan işlem fotograflandı.

Su kaçağı bulma fayans tamiri

Test tamamalanınca fayans tamiri için gereken malzemelerle uygun renkli fayans tamiri yapıldı. Derzleri verildi. Duş ayağı fayansın üzerine geleceği için fayans harcı kalın yapılarak, her hangi bir kalkma söz konusu olmasın diye biraz kurumaya bırakıldı.Acıbadem Su kaçağı bulma fayans tamiri

Su kaçağı bulma Duşakabin montajı

Su kaçağı bulma ekibimiz fayansın biraz kuruması bekledikten sonra çalışma alanını temizleyerek duş montajı için gerekli ortamı ayarladı. temizlenen duş kenarları ve duvar kenarları iyice silinerek montaj için ayarlandı. duşakabin yerine oturtularak kenar silikonları çekildi. Su kaçağı olmaması için silikon her yere iyice yedirildi. Temiz bir işçilikle hızlı bir şekilde montaj gerçekleştirildi. Bütün işlemleri sırası ile ve kaliteli işçilik ile yapan su kaçağı bulma ekibimiz, son olarak duş bağlantısını da bağlayarak işlemleri tamamladı. Gider kontrolü yapıldı.


Acıbadem Su kaçağı bulma duşakabin montajı

Acıbadem su kaçağı bulma son işlemler

Duş kenar kapakları takıldı ve iş teslimi için müşteri beklenirken bir kaç bardak çay içmeyide ihmal etmediler. İkram geri çevrilmez sonuçta. Bütün noktalar kontrol edildi. Su kaçağına neden olan etmenlerden biri olan basınç için müşteriye E.C.A basınç düşürücü tavsiye edildi. Bununla birlikte küresel vana taktırması tavsiye edildi. Servis makbuzu müşteriye teslim edildi, ödeme alındı ve Su kaçağı bulma ekibimiz için ayrılık vakti geldi. Bir daha olmaması temennisi ile daireden ayrılan ekibimiz yeni bir su kaçağı bulma vakasına doğru yol aldı.

Su kaçağı bulma – bize ulaşın

Sizlerde eğer tesisatlarla ilgili sorunlar yaşıyorsanız bilerden yardım almalısınız. Profesyonel ekip ve robotik cihazlarla işlerinizi hızlı ve güvenle çözeriz. Bizlere 444 60 32 numaralı müşteri hizmetlerinden. www.hizlitespit.com adresinden. 0531 944 32 32 numaralı GSM hattından yada Whatsapp numaramızdan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz internetten randevu oluşturabilir ve sizleri geri aramamız için bizlere numaranızı bırakabilirsiniz. sağlıklı günler.

tıkanıklık varsa su kaçağı varsa hemen arayın
gider tıkanmaları açma hizmeti- su kaçağı bulma hizmeti

Bu gönderiyi paylaş

Call Now Button... Arayın servis gelsin