su kaçağı tespiti

Ataşehir ekşioğlu sitesi su kaçağı bulma

Ataşehir ilçesinde bir çok firmayla ve site ile çalışmaktayız. Kendilerine su kaçağı bulma, tıkanıklık açma, petek temizleme, ve pimaş yıkama konularında hizmet sunuyoruz.

Ekşioğlu apartamanında, daireden alt kattaki işyerine su sızıntısı olduğu bilgisi gelmiş ve ekiplerimiz adrese yönlendrilmiştir. Servis 2 saatte kapınızda mantığıyla çalışan firmamız 30 dakika adrese ulaşmış ve gerekli ekipmanla işlemlere başlamıştır.

Su kaçağı bulma servisi kontrol etme

Alt katı ziyaret eden arkadaşlarımız su kaçağı olan bölgeyi görmek istemiş ve akıntının evin hangi kısmında olduğunu belirlemek istemişlerdir. Alt katın mutfak kısmı ve salon kısmında kararma ve damlacıklar oluşmuş ve su kaçağına sebep olmuştur. Fotoğraflanan bölge, temiz sumu yoksa kirli sumu anlaşılması için bir bezle silinmiş ve rengine bakılmıştır.

alt kat su kaçağı kontrol edilmesi

Su kaçağı bulma servisi tespit işlemi

Renginden temiz su olduğu anlaşılmış ve üst kattan işlem yapmak için daireye çıkılmıştır. Dairede sıcak su akıtılarak boruların ortaya cıkması amaçlanmıştır. Tesisatı test edilen müşterimizin sıcak suyunda bir düşme görülememiş ve soğuk suyuna bakılmıştır. Su kaçağı bulma servisi soğuk suda test sırasında düşme olmadığını belirlemiş ve sıcak su hattına tekrar bakmak istemişler ve bu sırada kombi altındaki sıcak su çıkışını kör tapa ile körlemek istemişlerdir. Su kaçağı olup olmadığı anlaşılması için körlenen sıcak su çıkışı tekrar teste tabi tutulmuş ve çok ufak bir düzeyde düşme olduğu gözlenmiştir. Sıcak su hattında su kaçağı olduğunun anlaşılması ile gerekli musluk kapatmaları ve körlemeleri yapılarak, tesisata 10 bar basınç uygulanmaış ve sıcak su da su kaçağı olduğu netleşmiştir.

Su kaçağı bulma servisimiz temiz suda, sıcak su hattında su kaçağı bulma işlemini gerçekleştirmiş ve işaretlemesini yapmıştır. Testo termal kamera ile gidişatı bulunan tesisatın kaçak olan bölgeside yine Testo termal kamera ile gözlenmiş ve kollector kısmından geçen sıcak su borusunda su kaçağı olduğu net bir şekilde anlaşılmıştır. Trotec LD6000 ile frekans analizi yapılarak su kaçak noktası 10 cm’lik bir kısımda işaretlenmiştir. Su kaçağı bulma husunda uzman ekibimiz bir tespit işlemini daha başarı ile tamamlamış ve müşteriye tamir için uygun fiyat sunmuştur.

Tamirat Tadilat

Müşteriye sunulan fiyatın onaylanması sonrasında, su kaçağı bulma ekibimiz gereken teçhizatı araçlarından getirerek tamir aşamasına geçmişlerdir. Tek ekiple zaman kaybetmeden bütün tamrat işlmeleriniz halledilir. Dolap sökmek için mobilyacı aramazsınız. Fayans için usta aramazsınız. Her şay tek ekiple çözülür. Su kaçağı bulunan bölge kırılarak su kaçağına neden olan kısım görüntülenmiş videosu alınmış ve müşteriye gösterilmiştir. Islanan duvar kurumaya bırakılacağı için sadece boru onarımı yapılarak işlem tamamlanmıştır.

Sıcak su hatlarında özel üretim termal borular kullanılmalı ve iyi bir ekibe yada ustaya emanet edilerek yaptırılmalıdır. Aksi taktirde borular sıcak ve soğuk su ile genleşmekte ve zamanla su kaçağına sebep olmaktadır. Su kaçağı genellikle sıcak su hatlarında oluşmakta ve sudaki basınçta su kaçağı oluşmasında önemi rol oynamaktadır. Su kaçağı bulma servşsimiz sizlere bir sefer geldiklerinde basıncın yüksek olup olmadığını ve bunun yeni bir su kaçağına neden olup olmayacağını söyleyeceklerdir. Aklınızdan basınç düşürücü taktırmak geçiyorsa mutlaka E.C.A marka basınç düşürücü taktırmanızı öneririz. Tabi bunula birlikte küresel vana taktırmayıda unutmayın. Bunun için bizleri arayabilri servis talebinde bulunabilirsiniz.

Tesisatın onarılması ile tesisatta başka bir kaçak olup olmadığı test edilir ve kontrol sağlanır. Gerekli önlemler tarafınıza aktarılır. Körlenen noktalar tekrar bağlanıp testleri yapılır.

Ödeme alınıp garanti belgesi yerine geçen servis makbuzu tarafınıza imzalı olarak verilir. Tarafımızdan işlem gören borular 1 (bir) yıl garantimiz altındadır.

noktasal tespit hızlı tamir hızlı servis hızlı tespit
su kaçağı tadilat servisi

Tesisat Kasko

Önceden önlem alarak tesisatınızla ilgili sıkıntıları şimdiden giderebilirsiniz. Bunun için bizi arayabilir tesisatınıza kasko yatırabilirsiniz. Bu kasko sadece tesisatınızı kapsar ve gömülü sistemler için geçerlidir. sıcak su hattı soğuk su hattı ve kalorifer hattını kapsar. Kollector ve merkezi sistem kasko dışıdır. Sadece istanbul anadolu yakası için geçerlidir. Bizlere 444 60 32 numaralı müşteri hizmetlerinden, 0531 944 32 32 numaralı gsm hattından yada whatsapp’ tan ulaşabilirsiniz.

İnternetten randevu oluşturabilir yada sizi aramamız için telefonunuzu bırakabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Call Now Button... Arayın servis gelsin