su kaçağı bulma ataşehir

Ataşehir su kaçağı bulma – elalmış cad.

Elalmış caddesinde bulunan adrese yönlendirlen ekiplerimiz, suyun aktığı dükkana uğrayarak su kaçağını gözlemlemiş ve detaylı bilgi için dükkan sahibi ile görüşmüştür. Dükkan sahibi Ataşehir su kaçağı bulma ekibimize su kaçağının 4 gündür olduğunu, üst katın daha boş olduğunu bu kiracıların yeni taşındığını söylemiş ve üst dairenin suyunu kestiğini akıntının durduğunu tarafımıza belirtmiştir.

Dükkan sahibine teşekkür eden ekibimiz işlem yapılacağını ve akabinde gereken işlemlerin sırası ile tamamlanacağını belirterek üst kattaki daireye yönelmişlerdir. Üst katın su saati kontrol edilerek daire kapısı çalındı. Dairede bulnunan kiracılardan malumat alınarak su kaçağı bulma testine geçildi. Daha önce su kaçağı olup olmadığı soruldu. İlk defa başımıza geldi, bu nasıl bişeydir anlayamadık dediler.

Ataşehir Su kaçağı bulma test aşaması

Ekibimiz sıcak su tesisatını test ederek, su kaçağı olup olmadığına cihazla baktılar. Testlerde sıcak su tesisatında su kaçağı olmadığı görüldü. Yaklaşık 5 dakikalık testin ardından diğer tesisatlara bakmak için cihaz soğuk su tesisatına bağlandı.

Ekibimiz test cihazını soğuk suda kaçak olup olmadığına bakmak üzere soğuk su tesisatına bağlantılarını yaparak gözlemlemeye başladadılar. Soğuk su tesisatında su kaçağı olmadığı 5 dakikalık testin ardından ortaya çıktı. Testo 870i Termal kamera ile su tesisatının güzergahı gözlendi ve akıntının oluştuğu bölgede su tesisatı borusu olmadığı görüldü.

Tesisatta bir kaçak olmadığı için Trotec LD600 ile frekans dinlemesi yapılmasına gerek görülmedi. Kalorifer basıcında düşme olmaması nedeniyle su kaçağı bulma testi için ısıtma tesisatına bakmaya gerek kalmadı. Akıntı cumadan beri akmakta ama alt dükkan sahibi su saatinden vanaları kapattığı için akıntının kesildiğini düşünmekteydi. Oysa tesisatta su kaçağı görülmedi.

bölgesel su kaçağı tespiti- pis su kaçak tespiti –https://hizlitespit.net/su-kacagi-tespiti/

Sıcak su tesisatında ve soğuk su tesisatında su kaçağı olmadığı için alt kata inen su kaçağının nasıl bulunacağı daire sahibi tarafından soruldu. Pimaşlara kamera salmak ve gözlemlemek gerektiği ve bunun da ayrı bir ücreti olduğu, sıcak ve soğuk su tesisatında su kaçağı olmadığı garantili bir şekilde test edildiği müşteriye bildirildi.

Ataşehir su kaçağı bulma servisi, tamirat işlemleri

Müşteri bilgilendirmesinden sonra, onay alınarak pimaşlara kamera gönderildi. Ataşehir su kaçağı bulma ekibimizRidgit microdrain gözlem kamerası ile sırası ile lavabo giderinden, duş giderinden, tuvalet giderinden, makine giderinden, ve yer süzgeci giderinden kamera ile gözlem yapıldı. Su kaçağının tespiti için temiz suda % 100 garantili test yapılarak tespit garantisi verilmektedir. Ancak pimaşlarda ve giderlerde su kaçağı testi yapılırken, pimaşların içinin kirli olması nedeniyle bölgesel tespit yapılmakta ve % 90 garanti verilmektedir. 1 metre yanılma payı oluşabilir. Müşteri bunu göze alarak pis su kaçağı tespiti yaptırdığının bilincinde olmalıdır.

Giderlerde bir sıkıntı görülmedi. Ne duş gideri nede diğer giderlerde, bir bağlantı problemi yada conta sıyırması ve kırık – çıkık yoktu.

Ekibimiz dairede banyo ve odalarda yer yıkaması yapılıp yapılmadığını sordu. Daireye yeni giren kiracı cuma günü banyo dahil bir çok yeri suyla yıkadığını beyan etti. Bunun üzerine duş altındaki pis su gider bağlantısı su kaçağı ihtimali ile kontrol edildi. Pimaş boru etrafında derz boşlukları olduğu gözlendi. Duş içerisinden kenarlara su akıtılarak duş kenarlarından, duş altına su akıp kaçak nedeni olabilir düşüncesiyle biraz beklendi. Ancak duş kenarlarında su akıyor fakat su kaçağına neden olacak kadar bir akıntı duş giderindeki derz açıklıklarına ulaşmıyordu.

Ataşehir su kaçağı bulma, yer süzgeci kontrolu

Akan su duş giderine doğru yönelmiyor. Derz aralarından yürüyerek süzgeçe ulaşıyordu. Su kaçağı bulma ekibimiz süzgeç kenarlarını kontrol etti ve süzgeçin tam olarak oturtulmadığını farketti. Su kaçağına neden olan kısım süzgecin kapak kısmıydı. Zaten 32 lik gırtlak hortumlu süzgeç kullanılmış ve tam oturtulmamıştı. Araya maket bışağı girecek kadar boşluk bırakılmış ve su kaçağına neden olacak şekilde takılmıştı.

Su kaçağı tespitini yapan ekibimiz, su kaçağını bulan arkadaşlar tamir için müşteriye yapılması gerekneleri ve tutarları hakkında bilgi verdikten sonra tamir için sözleştiler. Tamirat yepıldı, mini onarımlar yapıldı. ve test edildi. Su kaçağı bulma ekibimiz bir işi daha kaliteli- güvenli ve itinalı bir şekilde nihayete erdirdiler.

Avrupa yakasına su kaçağı bulma servisi hizmetimize yol masrafları ücrete eklenir.

Mutlu müşteriler bizleride memnun ediyor. Güven esasıyla Ataşehir su kaçağı bulma işlerinin yapan firmamız güvenilir müşteriler edinerek ilerlemektedir. Tavsiye üzerine çalışmak genel prensibimiz olup iyi niyetli ve uygun fiyatı işlerle taçlandırılır. Sizlerlede su kaçağı problemlerinde çalışmaktan memnuniyet duyarız. Bizlere 05319443232 numaralı cep telefonundan, 02165401466 numaralı iş telefonundan ve whatsapp‘tan, facebook adresimizden ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlanarak detaylı bilgi alabilir aklınıza takılan sorulara cevaplar bulabilirsiniz. 444 60 32

ssu kaçağı tespiti için arayınız
su kaçak tespit servisi

Bu gönderiyi paylaş

Call Now Button... Arayın servis gelsin